Konyada Cadence Boya Çeşitleri, Malzemeleri ve Fiyatları

İnsanların hayatına renk ve anlam katan boyalar henüz üretilmeden ilkel çağlarda kullanılan ilk boya ürünün olarak karşımıza çamur çıkıyor. Mağara duvarlarına yapılan çizimler ve bu çizimlerin renklendirilmesi ilk zamanlar sadece tek renge dayanmaktaydı. Sonradan ateşten çıkan isi fark eden insanlar, boya olarak isi kullanmaya başladılar. Derken zamanla farklı malzemelerden farklı renkler elde ederek hayata renk katmaya başladılar.

En Kaliteli Boya Hangisidir?

Önceleri elbise boyamak, ip boyamak için ardından ev aksesuarlarının boyanması için bitkilerden ve bitki köklerinden doğal olarak üretilirdi. Zamanla farklı kimyasalların etkinleşmesiyle boyalar çeşitlilik kazanarak binlerce çeşidi üretilmiştir. Bu çeşitlerden biri olan cadence boya, boya sektöründe belli bir kaliteyi yakalamış boya markasıdır.

Konyada cadence boya satışı yapan mağazalar bulunmaktadır. Cadence boya, sadece Konya’da değil Türkiye’nin her bir ilinde rahatlıkla bulunabilecek bir markadır. Maliyetinin uygun olması, kaliteli olması ve kullanım alanının geniş olmasından dolayı çok tercih edilen bir boya markasıdır. Tercih edilen bir boya olmasından dolayı her yerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Cadence Boya Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde rahatlıkla erişilebilecek bir boya olan cadence boyanın Konya’da da satışı yapılmaktadır. Konyada cadence boya çeşitleri olarak kumaş, ahşap, seramik, iç ve dış yüzey boyama gibi özelliklere sahiptir. Hobi ve sanatla uğraşanların ilk tercihi cadence boya olmaktadır.

Cadence boya çeşitlerinden bazıları şunlardır:

- Tüm yüzeylere uygulanabilen Opak Multisurfaces 120 ml

- Tüm yüzeylere uygulanan Opak Multisurfaces 500 ml

- İç ve dış yüzeyleri boyamaya uygun Opak Multisurfaces 2 lt

- Metalik Multisurfaces 120 ml

- Metalik Multisurfaces 500 ml

- Dora Hybrıd metalik akrilik boya 90 ml

- Eskitme için kullanılan klasik rolyöf pasta

Boyaların kullanım alanları da şöyledir:

İç ve dış yüzey boyama

- Dolap, masa, kapı gibi ahşap yüzeyler için kullanılan boya

- Seramik ve cam yüzeylerde kullanılan su bazlı boya

- Kumaş, deri ve plastik yüzeyler için kullanılan boya

- Metal yüzeyler için kullanılan boya çeşitleri olmak üzere cadence boyalarının toplam 94 rengi bulunmaktadır.

Cadence Boya Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Su bazlı olarak kullanılan cadence boya, zımpara ya da astar gerektirmeyen bir üründür. Bu boya kullanılırken kesinlikle herhangi bir ayrıştırıcıya ihtiyaç duymaz ve direk kullanılır. İç ve dış yüzeyler olsun başka malzeme boyaması olsun eğer zemin zıt renk ise üzerine en az 2 kat cedence boya vurulmalıdır. Boyama aralarında 24 saat beklenmelidir. 2 kat boya ile kapanmayan zeminler 3 veya 4 kat da boyanabilir. Boyanın kalıcılığı için muhakkak üzerine cadence vernik vurulmalıdır. Boyamada sünger rulo kullanılmalı ve yüzeye temas ettirmeden sünger rulo üzerindeki boya fazlası alınmalıdır.

Cadence Boya Malzemeleri Nelerdir?

Konyada cadence boya malzemeleri, boya kullanımı için gereken malzemelerden ibarettir. Boyamada en büyük yardımcılardan biri plastik spatulalardır. Boyamada kullanılan fırçalar; öküz kulağı fırçası, yuvarlak kıl fırçası, sentetik ipek fırçalar, dal fırça, kontör fırça, stencil fırça ve yelpaze fırçadır. Bunların dışında sünger rulolar, doku tarağı, eskitme kremi, boyama süngeri, steril yapıştırıcı, yarı mat ve kadife vernik, tutkal ve birçok malzemesi bulunmaktadır.

Cadence Boya Fiyatları Uygun Mudur?

Cadence boya fiyatları, piyasada yer alan boya fiyatlarına göre çok uygundur. Konyada cadence boya fiyatları, firmanın belirlediği fiyatlar üzerinden satış yapmaktadır. Boya fiyatları, boyanın çeşitlerine ve ebatlarına göre değişmektedir. Kalitenin yanında uygun fiyatlarla satışa sunulması, hobi ve santala uğraşan kişilerin cadence boyaya olan rağbeti arttırmaktadır.